Skoč na obsah Skoč na menu


BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Lepidla

 

Lepení je v dřevařském průmyslu nenahraditelnou součástí. Kvalita finálního výrobku často závisí na kvalitě lepidla.

Disperzní lepidla

D2 jednosložková lepidla širokého použití vhodné na studené i teplé procesy pro lepení tvrdého i měkkého dřeva. Škála využití zahrnuje lepení aplikací, lakovaných povrchů, PVC, dřeva a dřevních derivátů, plošné lepení dýhy, laminátů na DTD, slepování DTD, zdvojování DTD, lepení masivního dřeva na DTD, lepení do bloků.

D3 jednosložková kopolymerní disperzní lepidla s výbornou odolností vůči vodě, splňující normu DIN - EN 204 kat. D3, jsou určena speciálně pro lepení tvrdého dřeva interiérových prvků umístěných ve vlhkých prostorech.

D4 jednosložková i dvousložková lepidla s vysokou odolností vůči vlhkosti a vodě (DIN - EN 204 kat. D4) určená pro lepení tvrdého i měkkého dřeva, DTD a jiných dřevěných materiálů s možností lepení dřevin náchylných na zbarvování.

EPI (D5) dvousložková lepidla pro lepení tvrdého dřeva, pryskyřičných i tropických dřevin v přímé expozici, kde je vyžadována vysoká odolnost vůči teplu, vodě a rozpouštědlům (okenní hranoly, šalovací dílce apod.).

Tavná lepidla

Hranovací neplněná i plněná lepidla jsou určena pro lepení hran z PVC, ABS, polyesteru, melaminu (laminát, papír), dýhy a jádrového dřeva na hranovacích zařízeních, u nichž je požadována vysoká tepelná odolnost. Samozřejmostí je použití při rovných hranách, ale také soft-formingu.

Oplášťovací lepidla používaná na oplášťování profilových lišt z masivního dřeva, DTD a MDF desek dekoračními papírovými a termoplastickými fóliemi.

 

Prášková lepidla

Lepidla využívaná pro lepení dýh, dekoračních papírů, HPL a CPL na dřevní materiály v teplých a horkých lisech, ale také na lepení masivního dřeva. Často se používají ve VF - lisech při výrobě multiplexových tvarovaných výlisků.

Polyuretanová lepidla

Jednosložková, dvousložková, disperzní, pastovitá nebo tavná PU lepidla mají v dřevařském průmyslu široké využití. Od vyplňování spár, lepení tvrdého i měkkého dřeva až po lepení dřevěných podlah a panelů jakož i různých druhů sendvičů.