BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Nesting KS

 

ks_stand_alone_img_310.jpg

CNC obráběcí centrum s 3 ovládanými osami vybaven s matrix stolem pro nestingové operace.
Základna stroje vyrobena z tuhé monolitické konstrukce. Elektronicky svařovaná a adekvátně žebrovaná struktura pro zaručení tuhosti a dlouhodobé životnosti přesnosti.

Vozík operační jednotky
Mostová konstrukce (osa Y) s vysokou tuhostí svařovaná z žebrované oceli. Pohybuje se podélně (osa X) podél základny stroje a podporuje hliníkový vozík (osa Z) na kterém jsou uchyceny operační jednotky.

Frézovací jednotka s výkonem 12 kW namontovaná na "Z" vozíku s pneumatickým uvolněním. Pohyb na lineárním vedení o šířce 75 mm a předpjatými lineárními ložisky pro garanci stejné nosnosti ve 4 směrech. Výše uvedené řešení spolu s velkou vzdáleností Z osových vedení a optimálním umístěním vodicího šroubu (v centrální pozici) zaručují vysokou frézovací přesnost.
Uzamčení kónusu nástroje je talířovou podložkou a odemknutí pneumatickým cylindrem. Dva snímače zajišťují správné ukotvení nástroje.
Elektrovřeteno je vybaveno systémem proudění vzduchu pro čištění kónusu pro stále bezpečné uzamknutí.

 

Matrix stůl
Drážkovaný multifunkční pracovní stůl (50 mm rozestup). Základ vytvořen ze silných tažených trubek a plochého fenolického stolu pro záruku dlouhotrvající vysoké tuhosti a přesnosti a to i při náročných podmínkách. Fenolická deska je přímo upevněna k základně stroje aby se předešlo vibracím. Povrch s perforací pro proudění vakua a drážek pro držení dílce pomocí jednoduchých gumových těsnění (tvarované pásky).
Pracovní zóna je dělena do 4 stejných částí, které mohou být aktivovány přes manuální selektory.
Referenční dorazy – standardní konfigurace
3 zadní referenční
1 L/H boční referenční doraz

Vysoce účinný pracovní stůl díky nižším kanálkům optimálně distribuuje vakuum na celou pracovní oblast. Díky zvýšenému počtu otvorů pro vyústění vakua a trubek s větším průměrem, mohou dosáhnout vyšší úrovně podtlaku, poskytnutí silnějšího uchycení obráběného dílce.