BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Frézovací a vrtací centrum K2 2.0

 

k2 2.0

Frézovací a vrtací centrum K2 2.0 představuje jediný stroj typu "all-in-one" (vše v jednom) s revolučními systémy DDT Systém a Bar Nesting®, které umožňují kompletní obrábění na 5 stranách dílce za 4 minuty včetně řezání.  Jedná se o automatický vyvrtávací stroj s průchozím vrtáním zespodu a automatickým návratem kusu k operátorovi a pracovní plochou (osa Y) až 1250 mm.

K2 2.0 se liší od ostatních kompaktních CNC na trhu, protože většina operací nevyžaduje žádné nastavení času využitím unikátního D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém se skládá ze dvou kleštin, které nepřetržitě drží materiál na místě během různých operací. Toto také umožňuje specializovaný software pro optimalizaci pracovních cyklů - jako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvrtat vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pro další operaci, což je hlavní nevýhoda v systémech Nesting. Stroj je navíc vybaven speciální přísavkou, která umožňuje vyfrézování celého kruhu. Dalším jedinečným systémem je 4stranné frézovací zařízení 0-3 mm.

 

K2 2.0 dokáže formátovat dílce a vytvářet konstrukční otvory v horizontálním a vertikálním směru z jednoho pásu aglomerovaného materiálu. Tvarové frézování celých vnějších oblouků, či vnitřních otvorů například dřez kuchyňských linek je bez potřeby dořezávání nebo dokončování. V standardní výbavě je osazený 12 vertikálními vrtacími vřeteny, 8 horizontálními vřeteny v osách X a Y, jednotkou pilového kotouče pro funkci drážkování a samozřejmě výkonným 5 kW frézovacím elektrovřetenem. Dále je stroj vybaven novým čtyřmístným zásobníkem nástrojů pro elektrovřeteno s automatickou výměnou.

Unikátností je elektrovřeteno s výměnou rychlého nástroje ISO 30, kterým dokážete vydlabat zámky pro dveře, lamelo systémy apod. Tato jednotka z tohoto stroje činí naprostý unikát a toho nejlepšího profesionála do těch nejnáročnějších provozů.  Je to jediný CNC vrtací stroj, který takovou jednotkou disponuje.

Jednoduché nastavení a ovládání stroje je vykonávané prostřednictvím moderního programovacího softvéru přehledně zobrazeného na 19“ LCD monitoru se širokou databází souborů.  K2 2.0 je ideální řešení pro malé a střední firmy s omezeným rozpočtem a omezenou skladovací kapacitou, stejně jako pro velké společnosti, které potřebují snížit náklady typické pro velké CNC stroje. Díky malé velikosti (stroj zabere pouhých 5 m2) můžete ušetřit cenný prostor ve vaší společnosti a vytvořit lepší pracovní podmínky.