Skoč na obsah Skoč na menu


BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Project 265

 

5-osé obráběcí centrum určeno na výrobu nábytku, dveří, oken a elementů pro nábytkářský průmysl.

Project 265 je z celé produktové nabídky společnosti Masterwood nejprodávanější model vůbec. Je to kompaktní 5-osé obráběcí centrum s vysokým výkonem určeno do průmyslových provozů, ale i řemeslnických dílen malých a středně velkých společností, kde je potřeba velké flexibility a výkonu. Také je vhodné do vývojových laboratoří prototypů velkých průmyslových odvětví. Mezi silné stránky tohoto centra patří využívání digitálních připojení a optických vláken s absolutními enkodéry na kontrolu polohování všech os. Výkonnost tohoto stroje spolu s jeho inovativními technologiemi a vynikajícím poměrem cena - výkon z něj dělá extrémní konkurenci na celosvětovém trhu.

Vrtací hlava pro vertikální a horizontální vrtací operace s nezávislými vřeteny. Hliníková konstrukce vyrábění vysokoprecizními CNC obráběcími centry. Všechna vřetena se točí současně ve směru nebo v proti směru hodinových ručiček. Nezávislé vysunutí každého vřetena prostřednictvím pneumatického cylindru pro jednoduché nebo vícenásobné vrtání.

Project 265 je vybaven 12 kW kapalinou chlazenou 5 osou birotační operační jednotkou. Vysoká tuhost konstrukce hlavy pro použití elektrovřetena ve všech směrech pro maximální využití jeho výkonu také běžně vykonávanými pomocí agregátů. Rotační rychlost nástrojů je ovládána pomocí NC.

V základním vybavení má 16 místní karuselový zásobník nástrojů s automatickou výměnou, nainstalovaný na straně vozíku pro nástroje s uchycením HSK F63.

Softvérové vybavení:

Masterwork je grafický programovací systém, který umožňuje vyhnout se ISO programování díky jednoduchému, rychlému a intuitivnímu grafickému rozhraní. Protože Masterwork není grafický překládací software linií (ISO), ale je to reálné programovací prostředí orientované na obrobek.

Jde o nástroj pro všechny uživatele, ale speciálně určený pro ty, kteří mají minimální zkušenosti s programováním.

Masterwork splňuje standardy Windows a zaručuje okamžité a jednoduché porozumění všem příkazům.

265project.jpg

Project 265
pracovní pole v ose X 3.220 mm
pracovní pole v ose Y 2.000 mm
max. výška obrobku 200 mm
max. rychlost X/Y/Z 65/65/25 m/min
výkon elektro-vřetena 12 kW
počet vertikálních vřeten 13
počet horizontálních vřeten v X
4
počet horizontálních vřeten v Y 2
průměr pilového kotouče Ø 125 mm

frézovací jednotka

1000 – 24 000 ot./min