BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Nesting M

 

nesting-m.jpg

Obráběcí centrum s 3 řízenými osami a matrix stolem pro nestingové operace vyráběny v 6 rozměrových variantách dle potřeby výroby od 1300 do 2195 mm v ose Y a od 2500 do 7650 mm v ose X.

Mostní konstrukce (osa Y) s vysokou tuhostí vyrobená ze svařované žebrované oceli. Pohybuje se v podélném směru (X osa) podél základny stroje a nese hliníkové vozíky (Z osa), na kterých jsou namontovány operační jednotky. Zaručuje vysokou tuhost umístění na "X" ose, mostová struktura se pohybuje pomocí dvou systémů "ozubnice-pastorek". Každý systém je spojen s jedním motorem (Gantry os). Ozubnice se základními a vyškrabávacími zuby jsou vyrobeny z tvrzené a kalené oceli. Dva pastorky se základními zuby jsou tvrzené a jsou součástí dvou epicycloidal redukčních ozubených převodů s vysokou přesností. Dva plstěné pastorky jsou připojeny k ocelovým pastorkům a jsou neustále mazány a je použitý mazací film na zuby ozubnice, což zaručuje dlouhou životnost a přesnost.

Stroj je vybaven centrálním systémem mazání, který distribuje mazivo do všech pohyblivých častí stroje.

Drážkovaný multifunkční pracovní stůl (rozteč 50 mm) pro uchycení dílců malých i velkých rozměrů pomocí přídavných vakuových přísavek. Základna je vyrobena z hrubých tažených trubek a fenolové ploché desky což zaručuje dlouhotrvající tuhost a rovinnost iv těžkých podmínkách. Fenolická deska je přímo upevněna na základnu, aby se zabránilo vibracím. Povrch s perforací pro proudění vakua a drážky drží dílce pomocí jednoduchých gumových těsnění.

DSCN0177_SPINTORE_ELABORATO.jpg