BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Nesting M5

 

nesting-m.jpg

Obráběcí centrum s 5 řízenými osami a matrix stolem pro nestingové operace.

Stroj je zhotoven z mostové konstrukce (osa Y) s vysokou tuhostí vyrobenou ze svařované žebrované oceli. Pohybuje se v podélném směru (X osa) podél základny stroje a nese hliníkové vozíky (Z osa), na kterých jsou namontovány operační jednotky. Mostová konstrukce využívá dvoumotorový systém posuvu operační jednotky na ose X přes ozubnici a pastorek, který zaručuje vysokou tuhost a přesnost polohování. Stroj je vybaven centrálním systémem mazání který distribuuje mazivo do všech pohyblivých částí stroje.

Motorizace os je řešena prostřednictvím brushles motorů, které umožňují rychlost a zrychlení, které nemohou být dosaženy s tradiční CC motorizací. Nevyžaduje žádnou údržbu, vybavená digitální technologií, což poskytuje vyšší přesnost a lepší dokončovací operace.

Elektrovřeteno 16 kW chlazené kvapalinou.

-      uchycení kuželem HSK-F63

-      max. rychlost otáčení 24.000 ot./min.

-      „C“ osa otáčení +/- 360ˆ

-      „A“ osa otáčení +/- 108ˆ

-      jednotka chlazení kvapalinou

-      inverter „statický frekvenční měnič“

-      rychlost otáčení nástrojů řízená NC

-      automatické řízení funkce vypnutí nástroje

-      ochrana proti přetížení a el.skratu

-      diagnostika problémů zobrazená na display

Drážkovaný multifunkční pracovní stůl (rozteč 50 mm) pro uchycení dílců malých i velkých rozměrů pomocí přídavných vakuových přísavek. Základna je vyrobena z hrubých tažených trubek a fenolové ploché desky, což zaručuje dlouhotrvající tuhost a rovinnost i v těžkých podmínkách. Fenolická deska je přímo upevněna na základnu, aby se zabránilo vibracím. Povrch s perforací pro proudění vakua a drážky drží dílce pomocí jednoduchých gumových těsnění.

Automatické rozdělení pracovního stolu podle rozměrů obráběného dílce. Číslicové řízení je zaměřeno výhradně na vakuum v zóně stolu potřebného k upnutí dílce. Tato automatizace umožňuje lepší upnutí dílce.

Softvér PLUGIN MODULE pro komplexní vrtací operace při vysoké rychlosti HSC (vysokorychlostní řízení).

Umožňuje plynulé a souvislé frézování, zlepšuje konečný výsledek a hladké umístění osy na komplexní geometrické tvary generované pokročilým komerčním CAD/CAM softvérem.

 

Nesting M5
pracovní pole v ose X 2500 - 4200 mm
pracovní pole v ose Y 1300 - 2195 mm
max. tloušťka obrobku 400 mm
max. rychlost X-Y-Z 80 - 80 - 25 m/min

počet vřeten vrtací hlavy

19
kotoučová pila ø 125 mm
frézovací jednotka 1.000 - 24.000 ot./min.
výkon elektrovřetena 12 kW HSK 36F
maximální průměr nástroje     
350 mm