BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Project 351

 

masterowood_P_351.jpg

Project 351 je CNC obráběcí centrum, které je navrhnuto pro poskytnutí maximální flexibility opracování panelů a masívního dřeva při výrobě nábytku, dveří, oken, schodů a elementů pro nábytkářský průmysl.

Široká škála pracovních jednotek ať už v základním vybavení, nebo z volitelného příslušenství nevytváří omezení při jakémkoliv typu výroby s garancí vysoké produktivity a úrovně kvality opracování. Mostová konstrukce (osa Y) s vysokou tuhostí vyrobená svařováním hladké oceli, pohyb podél základny stroje na kvalitních Rexroth lineárních vedeních (osa X), hliníkový vozík (osa Z), na kterém jsou namontovány provozní jednotky. Brushless motory s absolutními enkodéry s pohybem na ozubnici s pastorkem na lineárních vedeních poskytují vysokou rychlost, akceleraci a výkonnost. Stroj ve své výbavě může obsahovat i systém rychlého automatického nastavování ideální pozice pracovního stolu motorizací bez přímého zásahu obsluhy.

Pro zákazníky s velkou variabilitou pracovních operací a využívání různých typů nástrojů v jednom pracovním cyklu stroj může obsahovat další zásobníky, či statický na ose Y s 4 pozicemi, nebo rotační pohybující se po ose X s kapacitou 2 x po 16 pozic a zároveň pro pilový kotouč s průměrem 350 mm na ose X. Díky mostní konstrukci stroj využívá na posuv operační jednotky v ose X 2 brushless motory přes ozubnice a pastorky a opracovávat dílec až do délky 5170 mm a tloušťky 200 mm dle zvolené délkové varianty modelu. Obsluha umí díky nezávislým pracovním plochám v ose X a Y nakládat dílce střídavě na jednu, či druhou stranu a tím ještě více zvyšovat pracovní výkon stroje. Součástí stroje je i řídící počítač obsahující ovládací software v českém jazyce, který požaduje minimální nároky na kvalifikovanost obsluhy s možností importu ISO a DXF souborů přímo do stroje, databází uložených pracovních operací a mnoho jiných pracovních funkcí usnadňujících obsluhu stroje.

Project 351,  3/4 osé CNC
pracovní pole v ose X 3.220 - 5.170 mm
pracovní pole v ose Y 1.550 mm
max. výška obrobku 200 mm
max. rychlost X/Y/Z 40/40/25 m/min
výkon elektro-vřetena 12 kW
počet vertikálních vřeten 13
počet horizontálních vřeten v X
4
počet horizontálních vřeten v Y 2
průměr pilového kotouče Ø 125 mm
frézovací jednotka

1000 – 24 000 ot./min

 

 

Poznámka: video je model P 350, ze kterého vzešel model P 351