BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Project 565

 

masterowood_P_565.jpg

TOP celé 5-osé výrobní řady.

Project 565 je 5 osé CNC obráběcí centrum pro zákazníky vyžadující nejvyšší kvalitativní standardy ve všech druzích panelů a při opracování masivního dřeva. Je určen zejména k výrobě nábytku, okenních rámů, oken a dveří a schodů. V nabídce je v 2 délkových verzích s pracovní oblastí až do 5400 mm a maximální konfiguratelností nástrojových zásobníků pro nejvyšší výkonnost při každém druhu opracování. CNC je určeno k výrobě nábytku, okenních rámů, oken, dveří a schodů.

Má dvě nezávislé Z osy pro kompaktní a pevnou strukturu stroje, které mohou být konfigurovány s 5 osou operační jednotkou a vrtací hlavou (19 nebo 32 vřetenovou dle výběru zákazníka), nebo 3/4 osou jednotkou. Případně může být vybaven dvěma frézovacími elektorvřetenami s možností osazení vrtací hlavy mezi nimi.

Variabilitu produkce tohoto stroje deklarují i možnosti osazených zásobníků v podobě 10/16 místního rotačního zásobníku při frézovací hlavě a 42 místního řetězového zásobníku nástrojů osazeného na straně vozíku.

Trubkovitý typ pracovního stolu, High Technology systém z hliníkových profilů „ tzv. Traverz „ a podporou přísavkami nebo vzduchovými příchytkami.
Hliníkové profily s vnitřními komorami pro odsávací tok s magnetickým posouvačem pracujícím s automatickými přísavkami.
Tento systém pracuje s těmito přednostmi:
- neexistuje riziko poškození potrubí počas obrábění,
- menší rozestup mezi přísavkami pro lepší držení tenkých panelů,
- možnost polohovat až do 8 přísavek na každý profil,
- menší vzdálenosti mezi profily s následným snížením na nejmenší dimenze panelů k obrábění,
- jednoduché nastavení pracovního stolu umístěním přísavky kdekoliv je potřeba bez potřeby uvazování trubky.
Výhodami tohoto řešení je:
- chcete-li ušetřit čas,
- lepší uchycení obrobku,
- chcete-li nastavení pracovního stolu provést snadno, díky široké nabídce přísavek a pneumatických příchytek, které jsou dostupné.

Délka široce nastavitelná pro hliníkové profily s lineárním okrajem a předinstalované lineární ložiska pro hladký výtlak. Lineární ložiska s dvojitým těsněním zabrání vnikání prachu do vnitřku ložisek.
Zamykání hliníku podporované vždy aktivně na dvou okrajích s pružinovým zařízením, pneumatické odemykání.

Stroj je dodáván s kartou Ethernet požadovaný pro připojení k Internetu pro TELEASSISTANCE ON LINE. Telematické připojení Masterwood LINE HOT umožňuje, aby dálkové intervence měly okamžité řešení. Takto se řeší případné programovací problémy týkající se systémů operativních a hardwarových konfigurací, počítačové programy a jejich updatování, čímž se snižují náklady produkce zastavením stroje.

MASTERWORK je grafický programovací systém, který umožňuje zabránit, aby ISO programování nebylo komplikované, ale jednoduché, rychlé a s intuitivním grafickým zobrazením. To proto, že mistrovské dílo není grafický kompilátor značce (ISO), ale je to skutečné programování pro životní prostředí orientované na obrobku. Je to nástroj pro všechny uživatele, ale speciálně pro zasvěcení toho, kdo nemá žádné zkušenosti s programováním.

DXF import souborů: Je možné si upravit výkresy v DXF formátu obsahující technologické informace. Očividně importem DXF souborů, MASTERWORK je otevřen pro všechny programy na trhu. Dále tato funkce umožňuje programování stroje přímo z aplikace AutoCAD bez další operace.

 

Project 565
pracovní pole v ose X 3600 - 5400 mm
pracovní pole v ose Y 1500 - 1700 mm
max. tloušťka obrobku 300 - 350 mm
max. rychlost X-Y-Z 80 - 80 - 25 m/min

počet vřeten vrtací hlavy

32
kotoučová pila ø 125 mm
frézovací jednotka 1.000 - 24.000 ot./min.
výkon elektrovřetena 16 kW HSK 36F
maximální průměr nástroje 350 mm

 

VIDEO