BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Masterwood TF 600KT

 

 

 

Masterwood TF 600S

 
Masterwood TF 600S je průběžné obráběcí centrum pro velmi výkonné vrtání. Stroj je určen pro všechny výrobce skříněk a nábytku, kteří chtějí spojit vysokou produktivitu s flexibilitou. TF 600S dokonale opracovává všech 6 stran panelu.
Technická specifikace:
Rychlost:
Max. rychlost kleštin: 130 m / min
Max. rychlost v ose Y: 75 m / min
Max. rychlost v ose X .: 30 m / min

 

 

Pracovní rozměry:
Tloušťka dílce: 10 ~ 60 mm
Délka dílce: 200 ~ 2800 mm
Šířka dílce: 50 ~ 1200 mm
Celkový příkon: 25.5KW
Výkon frézovacích motorů: 2 x 3.5KW
Rozměr a počet odsávacích otvorů:

 

-D=200*1

-D=150*1

-D=100*1

 

Vrtací hlavy:

Dvojitá vrchní a jedna spodní vrtací hlava pro nezávislé vertikální a horizontální vrtání, pohyb přes nezávislé pneumatické ovládání každého vřetena pro jednotlivé nebo vícenásobné vrtání. opracování na všech 6 stranách dílce.

Kompozice svrchních dvojitých hlav:

Vertikální vřetena v ose X: 7 + 7

Vertikální vřetena v ose Y: 5 + 5

Horizontální vřetena v ose X: 2x2 + 2x2 Horizontální vřetena v ose Y: 2 + 2

 

Kompozice spodní vrtací hlavy:

9 vertikálních vřeten, rozteč mezi vřeteny 32 mm

 

Drážkovací jednotka:

D 120 mm ve směru X v horní části. Možnost lineárního drážkování v rozmezí 55 - 800 mm.

 

Frézovací jednotka

Dvě 3,5kW vřetena, jedno v horní a jedno ve spodní části. Mohou interpolovat pro frézování a řezání (pouze frézování).

 

Kleštiny

Kolejničky s dlouhým dosahem, se dvěma kleštinami s posuvnou rychlostí do 130 m / min Rychlé opracování při variabilnosti dílců.

 

Vzduchový pracovní stůl

Vzduchový pracovní stůl.Dílec se pohybuje na vzduchové vrstvě pro zabránění poškrábání dílců s choulostivými povrchy.

 

SMART pracovní stůl (PATENT)

SMART stůl pro průběžnou podporu dílce

Pracovní stůl se zvedá a klesá, posouvá doprava a doleva, což umožňuje provádění všech operací s co největším podložením dílce.

Stroj může vrtat průběžné díry tak shora i zdola.

 

Boční zarovnávací mechanizmus

Servo ovládaný boční přítlak pro polohování dílce, zaručující perfektní zarovnání dílce a vysoce přesné opracování.

 

Měření rozměrů dílce

Vysoce přesné automatické měření rozměrů dílce podél os X-Y-Z.

 

 

Ceník stříkací techniky na rok 2021

 

 

Olepovačka hran Eclipse 2.0

 

eclipse_2_0.jpg

Eclipse 2.0 je poloautomatická olepovačka hran s univerzální frézou, ideální pro opracování tvarových, rovných nebo velkých panelů.

Ve srovnání s původní verzí Eclipse se verze 2.0 může pochlubit:
- Novou 10 ”dotykovou obrazovkou, funkčnější a intuitivnější.
- Novým designem základny, který zaručuje větší stabilitu stroje.
- Novým softwarem s interní knihovnou a inteligentními aplikacemi

Díky olepovačce hran Eclipse 2.0 můžete provádět olepování a frézování současně. Extrémně všestranný stroj, vyžaduje minimální investice a představuje platnou alternativu k CNC obráběcímu centru. Jedná se o obzvláště inteligentní stroj, který je nezbytný pro ty, kteří musí každý den reagovat na různé potřeby při zachování vysokých standardů kvality.

Více informací

 

Nové produktové katalogy 2020

 

Nové produktové katalogy 2020!!!

Master_2020.PDF
Fast_2020.PDF
Concept_350_-_KR_-_KR_Spin_2020.PDF
CNC_vrtaci_centra_2020.PDF

Tyto katalogy si můžete spolu s ostatními prohlédnout a stáhnout v sekci Katalog produktů.

 

Frézovací a vrtací centrum K2 2.0

 

k2 2.0

Frézovací a vrtací centrum K2 2.0 představuje jediný stroj typu "all-in-one" (vše v jednom) s revolučními systémy DDT Systém a Bar Nesting®, které umožňují kompletní obrábění na 5 stranách dílce za 4 minuty včetně řezání.  Jedná se o automatický vyvrtávací stroj s průchozím vrtáním zespodu a automatickým návratem kusu k operátorovi a pracovní plochou (osa Y) až 1250 mm.

K2 2.0 se liší od ostatních kompaktních CNC na trhu, protože většina operací nevyžaduje žádné nastavení času využitím unikátního D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém se skládá ze dvou kleštin, které nepřetržitě drží materiál na místě během různých operací. Toto také umožňuje specializovaný software pro optimalizaci pracovních cyklů - jako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvrtat vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pro další operaci, což je hlavní nevýhoda v systémech Nesting. Stroj je navíc vybaven speciální přísavkou, která umožňuje vyfrézování celého kruhu. Dalším jedinečným systémem je 4stranné frézovací zařízení 0-3 mm.

 

K2 2.0 dokáže formátovat dílce a vytvářet konstrukční otvory v horizontálním a vertikálním směru z jednoho pásu aglomerovaného materiálu. Tvarové frézování celých vnějších oblouků, či vnitřních otvorů například dřez kuchyňských linek je bez potřeby dořezávání nebo dokončování. V standardní výbavě je osazený 12 vertikálními vrtacími vřeteny, 8 horizontálními vřeteny v osách X a Y, jednotkou pilového kotouče pro funkci drážkování a samozřejmě výkonným 5 kW frézovacím elektrovřetenem. Dále je stroj vybaven novým čtyřmístným zásobníkem nástrojů pro elektrovřeteno s automatickou výměnou.

Unikátností je elektrovřeteno s výměnou rychlého nástroje ISO 30, kterým dokážete vydlabat zámky pro dveře, lamelo systémy apod. Tato jednotka z tohoto stroje činí naprostý unikát a toho nejlepšího profesionála do těch nejnáročnějších provozů.  Je to jediný CNC vrtací stroj, který takovou jednotkou disponuje.

Jednoduché nastavení a ovládání stroje je vykonávané prostřednictvím moderního programovacího softvéru přehledně zobrazeného na 19“ LCD monitoru se širokou databází souborů.  K2 2.0 je ideální řešení pro malé a střední firmy s omezeným rozpočtem a omezenou skladovací kapacitou, stejně jako pro velké společnosti, které potřebují snížit náklady typické pro velké CNC stroje. Díky malé velikosti (stroj zabere pouhých 5 m2) můžete ušetřit cenný prostor ve vaší společnosti a vytvořit lepší pracovní podmínky.

 

Nářezové centrum KR SPIN 46

 

KR SPIN 46 je nová horizontální trámcová pila pro řezání panelů tak, aby uspokojila jak sériovou výrobu, tak i jednorázovou výrobu. Díky inovativnímu a patentovanému systému ROTOMATIC, který automaticky přesune pruh z prvního podélného řezu na příčný řez a tak produktivita a přesnost hotového obrobku nezávisí na operátorovi. Jediným úkolem obsluhy je vykládat hotové obrobky ze stroje.

KR SPIN 46 s řeznou linií 4600 mm a hloubkou 4100 mm se vyznačuje vysokou výkonností a spolehlivostí. V tomto typu stroje je použita technologie zahrnující lineární vedení a řízené osy. Cílem těchto inovativních technických řešení je dosažení vysokého výkonu a zároveň maximální přesnost, a to bez ohledu na zvláštní vlastnosti nového KR SPIN 46, jako je ergonomie, malé rozměry stroje a velká jednoduchost použití. Základna celého stroje se skládá ze dvou elementů a to z hlavní a sekundární základny, které jsou mezi sebou propojeny. Tato mostová konstrukce je schopná vytvářet protipůsobící sílu proti silám vytvářeným přítlačným trámcem a hmotností stohu řezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavní základna rovněž slouží jako podpěra pro pilový vozík a tím eliminuje možnost případných vibrací, což pozitivně přispívá na výslednou kvalitu řezu.

Pohyb pilového pásu je dosažen převodem s ozubeným a pastorkovým systémem, který zaručuje nižší hluk řezacího cyklu, výrazně snižuje vibrace a umožňuje postup vždy plynule a konstantně s nastavitelnou rychlostí až 50 m / min.  Umístění posunovače probíhá vždy pod přímým dohledem řídicí jednotky stroje, která pro zjištění polohy používá magnetický čtecí systém.

Stroj je standardně vybaven 8 kleštinami s pneumatickým nastavením optimálního přítlaku na základě druhu řezaného materiálu. Čtyři z těchto osmi kleštin jsou součástí výše zmíněného systému ROTOMATIC. Tento systém otočení a přesunutí dílce na levou stranu stroje funguje při pořezu tabulí o maximální šířce 3200 mm (minimální šířka je 600 mm). Maximální velikost podélného proužku tabule, který se má otáčet je 1300 mm (minimální velikost podélného proužku pro otáčení je 70 mm).

Stroj je též vybaven speciálním programem pro soft-formingové a post-formingové řezy s maximálním nastavením přesahu předřezového kotouče na 45 mm. Dále je možné na KR SPIN 46 vykonávat i drážkování a vnitřní řezy.

Celé nářezové centrum je počítačově řízené a ovládané prostřednictvím 15´´ barevné dotykové obrazovky pro úplné automatické programování nářezových plánů s optimalizováním pohybu příslušných os (přítlačný trámec, pilová jednotka, boční zarovnávač). Zároveň na základě výšky řezaného materiálu optimalizuje přesah pilového kotouče pro dosáhnutí ideálního řezného úhlu a tím i nejvyšší kvality řezné hrany.

Na přání může být stroj vybaven dvěma čelními zdvihacími stoly se synchronizovaným zvedáním a s bočním ručním nastavením, poháněnými lineárními motory, které umožňují nakládání a následné vykládání panelových stohů.

Video

 

Masterwood Project 485

 

Projekt 485 je pětiosé obráběcí centrum pro pokročilé výrobce nábytku pro opracování všech druhů panelů a masivního dřeva. V nabídce je ve 2 délkových verzích s pracovní oblastí 3220 a 5170 mm a maximální konfiguratelností nástrojových zásobníků pro nejvyšší výkonnost při každém druhu opracování. Toto CNC se vyznačuje vysokým výkonem, flexibilitou a modularitou. Zákazník si může vybrat až z 8 sad konfigurací. Project 485 je určen zejména k výrobě nábytku, okenních rámů, oken a dveří.

Project 485 je obráběcím centrem s tzv. otevřenou strukturou s „konzolovým“ nosníkem. Hlavní předností této otevřené struktury je větší variabilita v šířce opracovávaných dílců. Všechny posuny jsou s lineárním vedením s předinstalovanými lineárními ložisky s dvojitým těsněním zamezujícím prachovému znečištění vnitřku ložisek. Tento systém zaručuje neomezenou a trvalou životnost bez nutnosti údržby. Pracovní stůl je rozdělen ve dvou zónách A a B, zatímco stroj pracuje v jedné zóně může obsluha nakládat kus v pásmu druhé zóny. Pracovní oblast tohto stroje je 3220 mm nebo 5170 mm v ose X, 2000 mm v ose Y a 200 mm v ose Z. Vrtací hlava tohoto stroje je vybavena 16 kW ekejtrovřetenem a zásobníkem nástrojů, kde si zákazník může zvolit až 32 vrtacích vřeten. Dále je stroj vybaven pilovým kotoučem o průměru 125 mm. Maximální rychlost během opracování v osách X a Y je 40 m/min. a 25 m/min. v ose Z.

 

Modernizovaná olepovačka hran Fravol Master M200-23

 

Kvalita a prostor v dílně. To jsou dvě hlavní kritéria při výběru každého stroje. Ne vždy se dají tyto dvě kritéria dát dohromady, ale olepovačka z výrobní série MASTER s modelovým označením M200-23 představuje souhrn řešení, aplikací a technologií v pouhých 3 metrech. Jedná se o jednostrannou olepovačku hran pro olepování a opracování dílců s rovnými hranami s použitím různých hranovacích materiálů jako PVC, ABS, melaminu, dýhy a nákližků v pásech, nebo kotoučích. Podle požadavku na základě specifických výrobních potřeb každé výroby může být stroj osazený jednotkami na základě výběru zákazníka vyznačujícími se množstvím technologických patentů zajišťujících perfektní kvalitu olepovaného dílce.  Patentované technologie na rožkovači a jednotlivých jednotkách ve spolupráci s patentovaným multifunkčním nástrojem s diamantovým ostřím umožňují olepování dílců všemi typy hran bez omezení. Pevná ocelová konstrukce dělá z tohoto zařízení kompaktní robustní stroj, který zajišťuje perfektní opracování hrany v součinnosti s jednotlivými jednotkami stroje ovládanými přes ovládací panel umístěný ve velmi vhodné a funkční poloze s barevnou dotykovou obrazovkou. Nastavitelná rychlost olepovačky je do 7 m / min. Stroj rovněž vyniká rychlým startem 6 ÷ 8 minut. Kapacita lepidlového zásobníku činí 1 Kg. Výraznou novinkou tohoto modelu je, že lepidlový zásobník je snadno a rychle vyměnitelný. Pro dosažení nejvyššího stupně opracování stroj obsahuje technologická vybavení, jako jsou držák hrany, systém separační směsi, předfrézy s rozdílným směrem otáčení pro dokonalejší opracování, infračervený ohřev hrany, přítlačná jednotka, nůžky, jemná fréza, rožkovač, antiadhezivní jednotka, škrabka lepidla, kartáče a různé další doplňky podle výběru zákazníka. Kromě vyměnitelného zásobníku lepidla byl tento model vylepšen ještě o doplňky na rožkovací jednotce. Jedná se o vylepšený způsob odsávání této jednotky a nové bezpečností čidlo, které snímá polohu dílce a slouží tak jako pojistka proti nabourání dílce do rožkovače. Při zjištění špatné polohy se jednotka rožkovače automaticky vypne a tím nedojde k jeho poškození. Díky těmto vylepšení se model Master M200-23 stal ještě mnohem komplexnějším strojem, než byl dosud.

 

Nářezové centrum KR 32/43

 

Nářezové centrum KR s označením 32 a 43 podle délky řezné linie (3200 mm/4300 mm) se vyznačuje vysokou výkonností a spolehlivostí. Nikdy v minulosti nebyla v této řadě strojů použita technologie zahrnující lineární vedení a řízené osy. Cílem těchto inovativních technických řešení je dosažení vysokého výkonu a zároveň maximální přesnost, a to bez ohledu na zvláštní vlastnosti nového KR 32/43, jako je ergonomie, malé rozměry stroje a velká jednoduchost použití. Základna celého stroje se skládá ze dvou elementů a to z hlavní a sekundární základny, které jsou mezi sebou propojeny. Tato mostová konstrukce je schopná vytvářet protipůsobící sílu proti silám vytvářeným přítlačným trámcem a hmotností stohu řezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavní základna rovněž slouží jako podpěra pro pilový vozík a tím eliminuje možnost případných vibrací, což pozitivně přispívá na výslednou kvalitu řezu.

Pohyb pilového pásu je dosažen převodem s ozubeným a pastorkovým systémem, který zaručuje nižší hluk řezacího cyklu, výrazně snižuje vibrace a umožňuje postup vždy plynule a konstantně s nastavitelnou rychlostí až 50 m / min. Umístění posuvného vozíku probíhá vždy pod přímým dohledem řídicí jednotky stroje, která pro zjištění polohy používá magnetický čtecí systém.

Stroj je standardně vybaven 5/6 kleštinami s pneumatickým nastavením optimálního přítlaku na základě druhu řezaného materiálu. Stroj je též vybaven speciálním programem pro soft-formingové a post-formingové řezy s maximálním nastavením přesahu předřezového kotouče na 45 mm. Dále je možné na KR vykonávat i drážkování a vnitřní řezy.

Celé nářezové centrum je počítačově řízené a ovládané prostřednictvím 15´´ barevné dotykové obrazovky pro úplné automatické programování nářezových plánů s optimalizováním pohybu příslušných os (přítlačný trámec, pilová jednotka, boční zarovnávač). Zároveň na základě výšky řezaného materiálu optimalizuje přesah pilového kotouče pro dosáhnutí ideálního řezného úhlu a tím i nejvyšší kvality řezné hrany.

 

Olepovačka hran Fravol FAST F650-23 Plus

 

Olepovačka z výrobní série FAST s modelovým označením F650 – 23 Plus je jednostranná olepovačka hran pro olepování a opracování dílců s rovnými hranami s použitím různých hranovacích materiálů jako PVC, ABS, melaminu, dýhy a nákližků v pásech nebo kotoučích. Vyznačuje se "plným" technickým vybavením nabízeným v olepovačkách hran na celosvětovém trhu a může být vybavena různým stupněm automatizace od manuálního až po úplné automatické ovládání pomocí servomotorů, která umožňuje zákazníkovi vybrat si stroj podle vlastních výrobních potřeb. Pevná ocelová konstrukce činí z tohoto zařízení kompaktní robustní stroj, který zajišťuje perfektní opracování hrany v součinnosti s jednotlivými jednotkami stroje ovládanými přes ovládací panel umístěný ve velmi vhodné a funkční poloze s barevnou 12 " dotykovou obrazovkou. Olepovačka je ideální pro průmyslové nebo řemeslné využití. Nastavitelná rychlost olepovačky je 12 – 16 m/min. Stroj rovněž vyniká rychlým startem 6 ÷ 8 minut. Kapacita vyměnitelného lepidlového zásobníku činí 1 Kg. Velké průzory s vnitřním osvětlením umožňují vynikající pohled do vnitřních častí stroje. Pro dosažení nejvyššího stupně opracování stroj obsahuje technologická vybavení, jako jsou zcela nový držák hrany, systém separační směsi, předfrézy s rozdílným směrem otáčení pro dokonalejší opracování, infračervený ohřev, přítlačná jednotka, nůžky, úhlově nastavitelná kapovací jednotka, hrubá fréza, jemná fréza, rondomat, profilové cidliny, antiadhezivní jednotka, škrabka lepidla, kartáče, fén a různé další doplňky podle výběru zákazníka. Jednou z dalších možností je vybavení stroje v kombinaci klasického olepování se systémem Fusion na bezespárové olepování hran pomocí horkého vzduchu.

 

Olepovačka hran SMART S650-23 Plus

 

Jednostranná olepovačka hran SMART S650-23 Plus disponuje kompaktním designem, silnější a tužší konstrukcí přizpůsobenou pro potřeby sériového typu výroby s požadavkem na vysoký výkon. Načítání je možné přes analogový ukazatel polohy a široká okna kapoty společně s vnitřním osvětlením umožňují vynikající pohled do vnitřní části stroje. Díky svému důmyslnému provedení je tento stroj vhodný pro olepování a opracování dílců s rovnými hranami do tloušťky 80 mm s použitím různých hranovacích materiálů jako je PVC, ABS, melamin, dýha a nákližky v pásech do tloušťky až 12 mm nebo v návinu s použitím všech typů lepidel včetně PUR. A toto vše díky patentovanému zásobníku lepidla s teflonovou povrchovou úpravou a s předtavnou komorou a 3 kg kapacitou s možností rychlé výměny a automatického externího čištění v případě potřeby. Všechny jednotky se nastavují automaticky z velké barevné 12´´ dotykové PLC obrazovky pomocí výkonných servomotorů a plynule nastavitelnou rychlostí posuvu od 10 do 20 m/min.
Olepovačka SMART S650-23 Plus obsahuje technologická vybavení, jakými jsou držák hrany, systém separační směsi, předfrézy s rozdílným směrem otáčení pro dokonalejší opracování, infračervený ohřev dílce, patentovaná nanášecí jednotka, přítlačná jednotka, nůžky na hrubé kapování, úhlově nastavitelná dvoupilková kapovací jednotka od 0° do 15°, hrubá a jemná frézovací jednotka, rožkovač, profilové cidliny, antiadhezivní jednotka, plošné cidliny, leštící jednotka, horkovzdušný fén a další různé doplňky dle výběru zákazníka.

 

Nový CNC vrtací a kolíkovací stroj BLITZ 2

 

 

Blitz 2 je multifunkční 3 osí CNC stroj, který vykonává vrtání, lepení a kolíkování a je vhodný pro   malou a středně velkou výrobu, ideální zejména pro výrobu „JUST IN TIME“ nebo hromadnou výrobu. Tento stroj je též nezbytný doplněk na provádění horizontálních vrtů v „NESTING filozofii“.  Blitz 2 je též vysoce účinný a spolehlivý díky snadnému softwaru.

Stroj je vybaven jednotkou na vstřikování lepidla, kde podtlaková nádrž na lepidlo má kapacitu 18 litrů a zásobník na vodu o kapacitě 9 litrů, který slouží na čištění. Dále je stroj osazen jednotkou na vkládání kolíků a velkokapacitním vibračním zásobníkem kolíků. Minimální velikost kolíku je 6x25 mm a maximální velikost kolíku činí 10x40 mm. Na stroji se dají používat kolíky už s naneseným lepidlem a vstřikuje se pouze voda. Tímto pak odpadává čištění stroje. Vrtání provádí vrtací hlava se 3 samostanými vertikálními vřeteny a 3 samostatnými horizontálními vřeteny. Pracovní oblast horizontální hlavy je v ose X 1300 mm, v ose Y 80 mm a v ose Z 50 mm. Obráběný dílec je uchycen 4 svorkami. Obráběný dílec můžeme uchytit i do 2 svorek a zatímco stroj pracuje, můžeme si nachystat další dílec do dalších 2 svorek a tím tak urychlit výrobní proces.

Blitz 2 oproti svému staršímu modelu Blitz je větší, výkonější, efektivnější a opracuje větší dílce.

 

CNC frézovací a vrtací stroj K2 920

 

Jedná se o jedinečný stroj typu "all-in-one" (vše v jednom) s revolučními systémy DDT System a Bar Nesting®, které umožňují kompletní obrábění na 5 stranách dílce včetně řezání. Jedná se o automatický vyvrtávací stroj s průchozím vrtáním zespodu a automatickým návratem kusu k operátorovi a pracovní plochou (osa Y) 920 mm.

K2 920 se liší od ostatních kompaktních CNC na trhu, protože většina operací nevyžaduje žádné nastavení času využitím unikátního D-D-T (Double dynamic transport). Tento registrovaný systém se skládá ze dvou kleštin, které nepřetržitě drží materiál na místě během různých operací. Toto také umožňuje specializovaný software pro optimalizaci pracovních cyklů - jako nesting, ale s výhodou, že je možné vyvrtat vodorovné otvory bez nutnosti demontáže obrobku pro další operaci, což je hlavní nevýhoda v systémech Nesting.

K2 920 dokáže formátovat dílce a vytvářet konstrukční otvory v horizontálním a vertikálním směru z jednoho pásu aglomerovaného materiálu. V standardní výbavě je osazený 9 vertikálními vrtacími vřeteny, 6 horizontálními vřeteny v osách X a Y, jednotkou pilového kotouče ø 100 mm pro funkci drážkování a samozřejmě výkonným 3,3 kW frézovacím elektrovřetenem.

K2 920 je ideální řešení pro malé a střední firmy s omezeným rozpočtem a omezenou skladovací kapacitou, stejně jako pro velké společnosti, které potřebují snížit náklady typické pro velké CNC stroje. Díky malé velikosti můžete ušetřit cenný prostor ve vaší společnosti a vytvořit lepší pracovní podmínky.

 

Concept 350 - vítěz ocenění WoodTec Award 2017

 

Award.JPG

Stroj Concept 350 jako progresivní formátovací pila s výhodami nářezového centra se stala vítězem speciálního ocenění poroty jako technologie výstavy WoodTec 2017.

 

Nový produktový katalog Fimal

 

Concept.JPG

Odkaz na stažení katalogu v pdf : Concept 350.pdf

 

Nový centrální katalog

 

central_CZ.JPG

Odkaz na stažení katalogu v pdf : Braz centrální katalog.pdf

 

Nový produktový katalog Fravol

 

Olepky_cz.JPG

Odkaz na stažení katalogu v pdf : olepovacky hran.pdf

 

Nový produktový katalog Etalon

 

Etalon_CZ.JPG

Odkaz na stažení katalogu v pdf : vertikalne formatovaci pily.pdf

 

Nový produktový katalog Vitap

 

Point_CZ.JPG

Odkaz na stažení katalogu v pdf : Vrtaci centra.pdf