Skoč na obsah Skoč na menu


BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Software

 

CAD / CAM systémové řešení je používáno výrobci navrhujícími a vyrábějícími nábytek například pro domácnosti, kanceláře, školy a nemocnice. Našimi zákazníky jsou truhlářské dílny zaměstnávající 1 až 2 zaměstnance, nebo firmy s 20 - 30 zaměstnanci, až po mezinárodní společnosti s mnohamilionovými obraty. Systémové řešení jsou ušita přesně na míru, uspokojují požadavky trhu, jsou dostatečně ověřené v praxi a celosvětově rozšířené.

CAD / CAM systém zastřešuje všechny fáze v procesu vývoje a výroby v nábytkářském průmyslu. Unikátní způsob integrace jednotlivých produktů produktového portfolia umožňuje navrhnout to správné softwarové řešení pro klienty splňující jejich individuální požadavky.

 

logo corpus

Corpus je CAD/CAM program pro tvorbu, prezentaci a podporu při výrobě nábytku. Obsahuje nástroje, které efektivně pomáhají při:
• návrhu a modelování nábytku
• zadání a kontrole hran
• tvorbě jakékoliv technické dokumentace související s výrobou nábytku
• tvorbě prezentačních materiálů
• vytváření nabídek a kalkulaci nákladů
• technickém zpracování detailů, jako jsou vrtání a přesné nářezové plány.

Program obsahuje podporu obrábění na CNC strojích, nesting a další výrobní funkce.  Jedná se o profesionální systém, který výrobcům nábytku nabízí podporu ve všech fázích výroby. Zvláštní pozornost je věnována přizpůsobení se specifickým požadavkům výrobců nábytku, v důsledku široké a rozmanité zákaznické základny. Použití programu je prakticky bez omezení. Je používán v cca 5 000+ firmách, od malých řemeslníků, stolařských dílen až po velké výrobce nábytku. Velcí výrobci nábytku zcela jistě ocení verzi  Corpus NET, která umožňuje využití vlastních databází nábytku, ochranu databáze kódováním a on-line koordinaci objednávek nábytku s vlastními prodejnami. Corpus  je rychlý a jednoduše použitelný nástroj pro interiérový 3D design nábytku. Zkracuje čas potřebný pro návrh nábytku z několika dnů na minuty. Tím umožňuje věnovat větší pozornost detailům u každého kusu nábytku. 3D vizualizace věrně zobrazuje navržený nábytek, včetně jeho on-line 3D prezentace zákazníkům prostřednictvím internetu.

 

Alphacam

Všechny Alphacam moduly jsou vytvořeny na stejném základě. Tento základ zahrnuje běžné CAD funkcionality a nástroje jako například kreslení čar, kruhů, oblouků, pravoúhelníků, použití módu uchopení ortho, definování uživatelských vrstev a APS vrstev. Automatické uchopení a APS vytváření geometrických tvarů jako mnohoúhelníků a elipsy. Uživatel také může využít vytváření lomených čar a import DXF a DWG souborů. Editační funkce nabízejí možnosti úprava zpět, změna startovacího bodu, přesun, kopírování, rotace a zrcadlení, změna měřítka tělesa, natažení, zkosení, rozdělení obrazců, odstřižení, spojení, prodloužení, sražení hrany, zaoblení rohu. Můžeme libovolně přepínat mezi módem geometrie a konstrukce a zpět.

Doplňkové produkty – Alphaedit, Alphacam editor, Alphacad.

Alphaedit je aplikace vytvořená speciálně pro NC programátory. Tato aplikace je zakomponována do každého Alphacam modulu. Tato aplikace může být použita pro tisk obráběcích postupů pro obsluhu strojů obsahujících seznam oprerací, nástrojů a výrobní časy.

Alphacam editor (predtým Alphacam View+) tato aplikace byla speciálně vytvořena pro náhled obráběcího postupu a tím umožnit kontrolu generovaného NC souboru. Tento program umožňuje vytvořit simulaci obráběcích součástí a editaci stávajících Alphacam programů, například dráhy nástrojů, čísla nástrojů, řezné podmínky bez nutnosti těmito minoritními úpravami zdržovat techniky vytvářející celou technologii obrábění jako celek.

Alphacad nabízí operace vytváření 2D a 3D geometrických prvků.

 

Cabinet Vision

Cabinet Vision je považován za nejlepší systém pro oblast dřevoobrábění již od roku 1983. Produkt 'Solid' je široce uznávané technologické vylepšení výrobního procesu. Tato aplikace využívá možnosti objemového modelování pro vytváření skutečné trojrozměrné prezentace konečného produktu ve vašem počítači pro okamžitou prezentaci koncovým zákazníkům a stejně tak poskytuje nezbytné informace pro řízení výroby v dílenském prostředí.
Systém Cabinet Vision umožňuje vytvářet komplexní, složité projekty s využitím jednoduchých nástrojů pro ovládání systému.

  • Zarovnávání podle textury dřeva*
  • Zjednodušené pracovní prostředí "Koncový panel" konfigurace boku skříňky Sestavy říms, Výrazné vylepšení v průvodci tvorby pracovních desek **
  • Dvanáct nových možností zobrazení pro Photovision ***
  • Nové možnosti při tvorbě místností a stěn Mazání násobných místností a výkresových sestav Výrazné vylepšení v práci ve 2D CAD

    * Pouze v modulu Solid Ultimate Systems s optimalizací (lze dokoupit jako doplněk pro moduly Solid Standard nebo Solid Advanced).

    **  Pouze pro modul Solid Ultimate Systems (lze dokoupit jako doplněk pro modul Solid Advanced)

    *** Pouze ve spojení s PhotoVision 32

 

Optimik®

OPTIMIK je určen pro zákazníky, kteří potřebují nastříhat nebo rozřezat dřevotřískové desky, eurohranoly, ocelové plechy, hliníkové profily, polykarbonátové desky, tabule skla nebo jiné plošné a délkové materiály. Pomocí programu OPTIMIK můžete ušetřit velké množství času a peněz. Díky schopnosti rychlého výpočtu nářezových plánů a využívání odřezků z předešlých zakázek Vám pomůže efektivněji využívat Váš čas i prostředky. OPTIMIK obsahuje hned několik základních modulů, které byly vytvořeny pro co nejjednodušší ovládání a Vaši maximální spokojenost.

Program nabízí skladovou evidenci, tvorbu faktur, nabídkových listů, příjemek a výdejek, evidenci obchodních partnerů, zakázek a výrobků, uživatelskou editaci tiskových sestav s možností tisku čárových kódů, importy a exporty dat, možnost více uživatelského přístupu atd. OPTIMIK umožňuje import dat z grafického softwaru na návrh interiérů.

 

 

V případě speciální poptávky pro software na obrábění kovu a kamene, nebo nástrojárna jsme schopni flexibilně splnit všechny Vaše požadavky.