Skoč na obsah Skoč na menu


BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

foto_35.jpg

3-osé CNC Project 250. Je to kompaktní a vysokovýkonné obráběcí centrum určené pro malé a střední truhlářské dílny, nebo na prototypovou výrobu velkých společností. Vyznačuje se těžkou monolitickou základnou. Elektricky svařovaná žebrovitá struktura pro zajištění tuhosti a dlouhodobé přesnosti.

Samozřejmostí je využití digitálních technologií a optických kabelů spolu s absolutními enkodéry pro kontrolu polohování všech os. Špičkové technologie, vysoká výkonnost a hlavně vynikající poměr cena / kvalita dělají z tohoto centra žádaný produkt na trhu.

Do standardní výbavy patří vysokovýkonné frézovací elektrovřeteno osazeno na "z" vozíku pneumatickým systémem. Posouvání je na lineárním vedení s 75 mm šířkou a předinstalovanými lineárními ložisky, které mu garantují stejnou nosnost nákladu 4 směry. Výše uvedené řešení spolu s velkou vzdáleností osy Z jakož i optimální umístění vodícího šroubu (ve střední poloze) zaručují vysokou preciznost vrtání. Zablokování držáku nástroje je pomocí podložek Belleville. Odemknutí je pneumatickým válcem a 2 senzory, tím se zajistí správné upnutí nástroje. Elektrická hřídel je vybavena ofukováním vzduchem - systém čištění.

Vrtací hlava s nezávislými vrtacími vřeteny a integrovaný pilový kotouč. Pracovní stůl může být vybaven trámci bez vedení trubek vzduchotechniky s možností poškození při manipulaci s přísavkami nebo rampexovým stolem pro nestingové uložení a opracování tabulového materiálu jako dřevo, plast, polykarbonát nebo kompozity.

Hliníkové profily s vnitřními komorami pro odsávací tok s magnetickým posouvačem pracujícím
s automatickými přísavkami.
Tento systém pracuje  s těmito přednostmi:
- není riziko poškození hadic počas obrábění.
- Menší rozestup mezi přísavkami pro lepší držení tenkých panelů.
- Možnost polohovat až do 8 přísavek na každý profil.
- Menší vzdálenosti mezi profily s následným snížením na nejmenší dimenze panelů k obrábění.
- Jednoduché nastavení pracovního stolu umístěním přísavky kdekoliv je potřeba bez potřeby uvazování hadic.
Výhody tohoto řešení je:
- chcete-li ušetrit čas,
- lepší uchycení obrobku
- chcete-li nastavení pracovního stolu udělat snadno, díky široké nabídce přísavek a pneumatických příchytek, které jsou dostupné.

Podélné nastavení hliníkových profilů na lineárním vedení a předinstalovaná lineární ložiska pro hladký výsuv. Lineární ložiska s dvojitým těsněním zabrání vnikání prachu do vnitřku ložisek.
Uzamčení hliníkové podpory se vždy aktivuje na dvou vedeních s pružinovým zařízením, pneumatické odemykání.

Softvérové vybavení:

MASTERWORK je grafický programovací systém, který vytváří ISO programování velmi jednoduché, rychlé a s intuitivním grafickým zobrazením. To proto, že MASTERWORK není grafický kompilátor značky (ISO), ale skutečné programování prostředí orientovaného na prac. dílec.
Je to nástroj pro všechny uživatele, ale speciálně věnovaný tomu, kdo nemá žádné zkušenosti s programováním.
MASTERWORK splňuje normy WINDOWS a zaručuje okamžité a snadné pochopení všech příkazů.


Hlavní oblasti použití- jsou 4:
- První je "centrální okno" (1) INTERAKTIVNÍ GRAFIKA ,která zobrazuje obrábění
vykonávané na vybraných plochách, ZOOM možnosti (přiblížení) a výběr cesty, změny nebo
dodatky.
- na L / H okně (2) je možné aktivovat obráběcí menu, vyberte povrch, který se má
vizualizovat. Na obrábění se může měnit a volit pořadí jednoduše pomocí myši.
- V R / H dvousloupcovém okně (3) je možné zvolit různe fáze pro vytvoření programu, na obrábění a opatření na podporu: IE: nakreslit přímku nebo kruh. To umožní pokud chcete filtrovat velké množství dostupných možností, vyrábět s jeho použitím racionálně a intuitivně.
- V okně (4) mohou být zadány obráběcí parametry potřebné pro vybrané funkce. Aby to bylo jednoduché, používá se velké množství symbolů, výroba je v této fázi plně grafická a intuitivní.

Project 250
pracovní pole v ose X 3.000 mm
pracovní pole v ose Y 1.165 mm (na ose frézy)
max. výška obrobku 120 mm
max. rychlost X/Y/Z 80/80/25 m/min
počet vertikálních vřeten 13
počet horizontálních vřeten 2+2/1+1
průměr pilového kotouče Ø 125 mm
frézovací jednotka 1000 – 24 000 ot./min