BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

masterwood_p250_novy.jpg

3/4 osé CNC Project 250. Je to kompaktní a vysokovýkonné obráběcí centrum určené pro malé a střední truhlářské dílny, nebo na prototypovou výrobu velkých společností. Vyznačuje se těžkou monolitickou základnou. Elektricky svařovaná žebrovitá struktura pro zajištění tuhosti a dlouhodobé přesnosti.

Samozřejmostí je využití digitálních technologií a optických kabelů spolu s absolutními enkodéry pro kontrolu polohování všech os. Špičkové technologie, vysoká výkonnost a hlavně vynikající poměr cena / kvalita dělají z tohoto centra žádaný produkt na trhu.

Do standardní výbavy patří vysokovýkonné frézovací elektrovřeteno osazeno na "z" vozíku pneumatickým systémem. Posouvání je na lineárním vedení s 75 mm šířkou a předinstalovanými lineárními ložisky, které mu garantují stejnou nosnost nákladu 4 směry. Výše uvedené řešení spolu s velkou vzdáleností osy Z jakož i optimální umístění vodícího šroubu (ve střední poloze) zaručují vysokou preciznost vrtání. Zablokování držáku nástroje je pomocí podložek Belleville. Odemknutí je pneumatickým válcem a 2 senzory, tím se zajistí správné upnutí nástroje. Elektrická hřídel je vybavena ofukováním vzduchem - systém čištění.

Vrtací hlava s nezávislými vrtacími vřeteny a integrovaný pilový kotouč. Pracovní stůl může být vybaven trámci bez vedení trubek vzduchotechniky s možností poškození při manipulaci s přísavkami nebo rampexovým stolem pro nestingové uložení a opracování tabulového materiálu jako dřevo, plast, polykarbonát nebo kompozity.

Hliníkové profily s vnitřními komorami pro odsávací tok s magnetickým posouvačem pracujícím
s automatickými přísavkami.
Tento systém pracuje  s těmito přednostmi:
- není riziko poškození hadic počas obrábění.
- Menší rozestup mezi přísavkami pro lepší držení tenkých panelů.
- Možnost polohovat až do 8 přísavek na každý profil.
- Menší vzdálenosti mezi profily s následným snížením na nejmenší dimenze panelů k obrábění.
- Jednoduché nastavení pracovního stolu umístěním přísavky kdekoliv je potřeba bez potřeby uvazování hadic.
Výhody tohoto řešení je:
- chcete-li ušetrit čas,
- lepší uchycení obrobku
- chcete-li nastavení pracovního stolu udělat snadno, díky široké nabídce přísavek a pneumatických příchytek, které jsou dostupné.

Podélné nastavení hliníkových profilů na lineárním vedení a předinstalovaná lineární ložiska pro hladký výsuv. Lineární ložiska s dvojitým těsněním zabrání vnikání prachu do vnitřku ložisek.
Uzamčení hliníkové podpory se vždy aktivuje na dvou vedeních s pružinovým zařízením, pneumatické odemykání.

 

Project 250
pracovní pole v ose X 3.000 mm
pracovní pole v ose Y 1.165 mm (na ose frézy)
max. výška obrobku 200 mm
max. rychlost X/Y/Z 80/80/25 m/min
počet vertikálních vřeten 13
počet horizontálních vřeten 2+2/1+1
průměr pilového kotouče Ø 125 mm
frézovací jednotka 1000 – 24 000 ot./min