BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Alphacam

 

Alphacam

Všechny Alphacam moduly jsou vytvořeny na stejném základě. Tento základ zahrnuje běžné CAD funkcionality a nástroje jako například kreslení čar, kruhů, oblouků, pravoúhelníků, použití módu uchopení ortho, definování uživatelských vrstev a APS vrstev. Automatické uchopení a APS vytváření geometrických tvarů jako mnohoúhelníků a elipsy. Uživatel také může využít vytváření lomených čar a import DXF a DWG souborů. Editační funkce nabízejí možnosti úprava zpět, změna startovacího bodu, přesun, kopírování, rotace a zrcadlení, změna měřítka tělesa, natažení, zkosení, rozdělení obrazců, odstřižení, spojení, prodloužení, sražení hrany, zaoblení rohu. Můžeme libovolně přepínat mezi módem geometrie a konstrukce a zpět.

Doplňkové produkty – Alphaedit, Alphacam editor, Alphacad.

Alphaedit je aplikace vytvořená speciálně pro NC programátory. Tato aplikace je zakomponována do každého Alphacam modulu. Tato aplikace může být použita pro tisk obráběcích postupů pro obsluhu strojů obsahujících seznam oprerací, nástrojů a výrobní časy.

Alphacam editor (predtým Alphacam View+) tato aplikace byla speciálně vytvořena pro náhled obráběcího postupu a tím umožnit kontrolu generovaného NC souboru. Tento program umožňuje vytvořit simulaci obráběcích součástí a editaci stávajících Alphacam programů, například dráhy nástrojů, čísla nástrojů, řezné podmínky bez nutnosti těmito minoritními úpravami zdržovat techniky vytvářející celou technologii obrábění jako celek.

Alphacad nabízí operace vytváření 2D a 3D geometrických prvků.