BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Project 385

 

masterowood_P_385.jpg

Projekt 385 je 5-osé obráběcí centrum pro pokročilé výrobce nábytku pro opracování všech druhů panelů a masivního dřeva. V nabídce je ve 2 délkových verzích s pracovní oblastí 3220 a 5170 mm a maximální konfiguratelností nástrojových zásobníků pro nejvyšší výkonnost při každém druhu opracování. Toto CNC se vyznačuje vysokým výkonem, flexibilitou a modularitou. Zákazník si může vybrat ze 7 sad konfigurací. Project 385 je určen zejména k výrobě nábytku, okenních křídel a rámů, oken, dveří a schodů.

Project 385 je obráběcím centrem s tzv. mostní konstrukcí . Hlavní předností této konstrukce je vyšší přesnost a vyšší kvalita obrábění. Všechny posuny jsou s lineárním vedením s předinstalovanými lineárními ložisky s dvojitým těsněním zamezujícím prachovému znečištění vnitřku ložisek. Tento systém zaručuje neomezenou a trvalou životnost bez nutnosti údržby. Pracovní stůl je rozdělen ve dvou zónách A a B, zatímco stroj pracuje v jedné zóně může obsluha nakládat kus v pásmu druhé zóny. Pracovní oblast tohto stroje je 3220 mm nebo 5170 mm v ose X, 1500 mm v ose Y a 200 mm v ose Z. Vrtací hlava tohoto stroje je vybavena 16 kW elektrovřetenem a zásobníkem nástrojů, kde si zákazník může zvolit až 32 vrtacích vřeten. Dále je stroj vybaven pilovým kotoučem o průměru 125 mm. Maximální rychlost během opracování v osách X a Y je 40 m/min. a 25 m/min. v ose Z.

Posuv v ose X
Zaručuje vysokou preciznost posuvů na X ose. Typ mostové konstrukce se pohybuje pomocí dvou "ozubnice - pastorek" systémů. Každý systém je napojen na jeden motor (portálová osa). Ozubnice se základem a zuby jsou vyrobeny z tvrzené a kalené oceli. Dva pastorky s ozubením jsou kalené a integrované do dvou epicycloidal redukčních převodovek s vysokou přesností.
Pastorky jsou neustále promazávány a aplikují lubrikační film na zuby ozubnice pro zaručení dlouhodobé životnosti a přesnosti.

Posuv v ose Y
Pohyb v ose Y je prováděn pomocí ozubnice a pastorku. Ozubnice se základem a zuby jsou vyrobeny z tvrzené a kalené oceli. Pastorek s ozubením je kalený a integrovaný do epicycloidal redukční převodovky s vysokou přesností. Pastorky jsou neustále promazávány a aplikují lubrikační film na zuby ozubnice pro zaručení dlouhodobé životnosti a přesnosti.

Posuv v ose Z
Pohyb v ose Z s vysokou přesností na předpjatém vodícím šroubu. Předpětí zaručuje úplnou absenci vůle pro vysokou přesnost polohování. NC kontrola akcelerace spolu s vysokou tuhostí konstrukce umožňují rychlý zdvih bez vibrací.

 

CNC obráběcí centrum Project 385/385 L


pracovní pole v ose X/Y

3220-5170/1500 mm

max. tloušťka obrobku

200 mm

max. rychlost v ose X,Y,Z

40/40/25 m/min

Počet vřeten

až 32

Otáčky vřetena

1.000/24.000 ot./min

Motor vřetena

16 kW

 

VIDEO