BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Nářezové centrum KR 32/43

 

Nářezové centrum KR s označením 32 a 43 podle délky řezné linie (3200 mm/4300 mm) se vyznačuje vysokou výkonností a spolehlivostí. Nikdy v minulosti nebyla v této řadě strojů použita technologie zahrnující lineární vedení a řízené osy. Cílem těchto inovativních technických řešení je dosažení vysokého výkonu a zároveň maximální přesnost, a to bez ohledu na zvláštní vlastnosti nového KR 32/43, jako je ergonomie, malé rozměry stroje a velká jednoduchost použití. Základna celého stroje se skládá ze dvou elementů a to z hlavní a sekundární základny, které jsou mezi sebou propojeny. Tato mostová konstrukce je schopná vytvářet protipůsobící sílu proti silám vytvářeným přítlačným trámcem a hmotností stohu řezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavní základna rovněž slouží jako podpěra pro pilový vozík a tím eliminuje možnost případných vibrací, což pozitivně přispívá na výslednou kvalitu řezu.

Pohyb pilového pásu je dosažen převodem s ozubeným a pastorkovým systémem, který zaručuje nižší hluk řezacího cyklu, výrazně snižuje vibrace a umožňuje postup vždy plynule a konstantně s nastavitelnou rychlostí až 50 m / min. Umístění posuvného vozíku probíhá vždy pod přímým dohledem řídicí jednotky stroje, která pro zjištění polohy používá magnetický čtecí systém.

Stroj je standardně vybaven 5/6 kleštinami s pneumatickým nastavením optimálního přítlaku na základě druhu řezaného materiálu. Stroj je též vybaven speciálním programem pro soft-formingové a post-formingové řezy s maximálním nastavením přesahu předřezového kotouče na 45 mm. Dále je možné na KR vykonávat i drážkování a vnitřní řezy.

Celé nářezové centrum je počítačově řízené a ovládané prostřednictvím 15´´ barevné dotykové obrazovky pro úplné automatické programování nářezových plánů s optimalizováním pohybu příslušných os (přítlačný trámec, pilová jednotka, boční zarovnávač). Zároveň na základě výšky řezaného materiálu optimalizuje přesah pilového kotouče pro dosáhnutí ideálního řezného úhlu a tím i nejvyšší kvality řezné hrany.