BRAZ - dřevoobráběcí stroje a zařízení

Nářezové centrum KR SPIN 46

 

KR SPIN 46 je nová horizontální trámcová pila pro řezání panelů tak, aby uspokojila jak sériovou výrobu, tak i jednorázovou výrobu. Díky inovativnímu a patentovanému systému ROTOMATIC, který automaticky přesune pruh z prvního podélného řezu na příčný řez a tak produktivita a přesnost hotového obrobku nezávisí na operátorovi. Jediným úkolem obsluhy je vykládat hotové obrobky ze stroje.

KR SPIN 46 s řeznou linií 4600 mm a hloubkou 4100 mm se vyznačuje vysokou výkonností a spolehlivostí. V tomto typu stroje je použita technologie zahrnující lineární vedení a řízené osy. Cílem těchto inovativních technických řešení je dosažení vysokého výkonu a zároveň maximální přesnost, a to bez ohledu na zvláštní vlastnosti nového KR SPIN 46, jako je ergonomie, malé rozměry stroje a velká jednoduchost použití. Základna celého stroje se skládá ze dvou elementů a to z hlavní a sekundární základny, které jsou mezi sebou propojeny. Tato mostová konstrukce je schopná vytvářet protipůsobící sílu proti silám vytvářeným přítlačným trámcem a hmotností stohu řezaného materiálu s výškou do 72 mm. Hlavní základna rovněž slouží jako podpěra pro pilový vozík a tím eliminuje možnost případných vibrací, což pozitivně přispívá na výslednou kvalitu řezu.

Pohyb pilového pásu je dosažen převodem s ozubeným a pastorkovým systémem, který zaručuje nižší hluk řezacího cyklu, výrazně snižuje vibrace a umožňuje postup vždy plynule a konstantně s nastavitelnou rychlostí až 50 m / min.  Umístění posunovače probíhá vždy pod přímým dohledem řídicí jednotky stroje, která pro zjištění polohy používá magnetický čtecí systém.

Stroj je standardně vybaven 8 kleštinami s pneumatickým nastavením optimálního přítlaku na základě druhu řezaného materiálu. Čtyři z těchto osmi kleštin jsou součástí výše zmíněného systému ROTOMATIC. Tento systém otočení a přesunutí dílce na levou stranu stroje funguje při pořezu tabulí o maximální šířce 3200 mm (minimální šířka je 600 mm). Maximální velikost podélného proužku tabule, který se má otáčet je 1300 mm (minimální velikost podélného proužku pro otáčení je 70 mm).

Stroj je též vybaven speciálním programem pro soft-formingové a post-formingové řezy s maximálním nastavením přesahu předřezového kotouče na 45 mm. Dále je možné na KR SPIN 46 vykonávat i drážkování a vnitřní řezy.

Celé nářezové centrum je počítačově řízené a ovládané prostřednictvím 15´´ barevné dotykové obrazovky pro úplné automatické programování nářezových plánů s optimalizováním pohybu příslušných os (přítlačný trámec, pilová jednotka, boční zarovnávač). Zároveň na základě výšky řezaného materiálu optimalizuje přesah pilového kotouče pro dosáhnutí ideálního řezného úhlu a tím i nejvyšší kvality řezné hrany.

Na přání může být stroj vybaven dvěma čelními zdvihacími stoly se synchronizovaným zvedáním a s bočním ručním nastavením, poháněnými lineárními motory, které umožňují nakládání a následné vykládání panelových stohů.

Video